Põrandavalutööd
Betoonpõrandate
valamine

ja paigaldamine proffidelt

Põrandavalutööd ja betoonpõrandate valamine käib enamasti nii: luuakse elamu betoonpõrand olemasoleva konstruktsioonbetoonplaadi lihvimisel ja valitud poleerimis-, värvimis- või tekstuurimistehnika rakendamisel.

See võib hõlmata kõigepealt olemasoleva põrandakatte, näiteks vaipkatte või vinüülist eemaldamist, et paljastada olemasolev betoonplaat.

Kui alusplaat on halvas seisukorras, võib vanale plaadile valada õhukese, värske betoonikihi. Sellest kattekihist saab seejärel nö. aluspind, mida saab hiljem:

  • poleerida
  • värvida
  • tekstuurida
  • lamineerida
  • lakkida
  • vahatada
  • immutada

 

Värske plaadi või ülekatte valamisel võib enne betooni valamist betooni sisse segada värvaineid. Vastasel juhul toimub värvimine pärast betooni lihvimist järk-järgult, peenema kruubiga abrasiivpadjaga

Viimane samm on pinna kaitsmiseks betoonist tihendi paigaldamine. Seda ravi tuleb korrata korrapäraste ajavahemike järel; mõned eksperdid soovitavad seda igal aastal uuesti korrata.

Põrandavalutööd  puitkarkassiga põrandale

Ehkki see on mõnevõrra haruldane, on puitkarkassiga aluspõrandale võimalik paigaldada ka betoonpõrand. Siinkohal hõlmab protsess õhukese kihi betoonivalamist hoolikalt ettevalmistatud aluspõrandale, seejärel valitud värvimis- ja poleerimisvõtete rakendamist. Kuid isegi väga õhuke betoonist kattekiht on üsna raske ja protsess nõuab sageli puitkarkassi struktuurilist tugevdamist.

Ükskõik, kas see hõlmab uue värske plaadi valamist, olemasoleva plaadi kohandamist või ülekatte valamist, paigaldavad ja viimistlevad betoonpõrandad tavaliselt spetsialistid, kuna töö on üsna raske ja nõuab spetsiaalseid tööriistu.

Seiklushimulised isetegijad saavad rentida veskeid, et ise betoonplaati lihvida, ehkki see pole soovitatav.

Niikaua kui betoon on sile ja ilma aukude, muhkude ja defektideta, võite valida, kas katta see hiljem valitud põrandakatte abil. Betoonpõrandad võimaldavad teil tulevikus palju disainivabadust.

Betoonpõranda hooldus ja remont Tallinnas

Betoonpõrandad  algavad konstruktsioonilisest betoonikihist, mis on oma olemuselt ülitugev ja vastupidav, mistõttu on see nii populaarne töö ning äripindade, näiteks garaažide ja ladude jaoks.

Betoonil on sarnased voorused, kui seda kasutatakse elamute põrandakattematerjalina. Seda on raske kahjustada ning kõrged kontsad, mööblijalad ja lemmiklooma küünised ei kriimusta pinda.

Samuti ei pea te muretsema enamiku mahavisatud esemete kahjustuste pärast. Ehkki betoonpinda on võimalik kiibistada või kriimustada, peate selle nimel üsna palju vaeva nägema.

Betoonpõranda väljanägemine on üsna lihtne. Kaitsekihi säilitamiseks tuleb see immutada või vahatada iga kolme kuni üheksa kuu tagant, olenevalt liikluse tasemest.

Peale selle võite põranda perioodiliseks puhastamiseks kasutada neutraalset puhastusvahendit. Eriti kangete plekkide jaoks saab kasutada kangema abrasiivsusega talda või moppi.

Betoonpõrandad võivad aja jooksul sadestuda ja praguneda ning see on sagedasem probleem, kui olemasolev konstruktsiooniplaat on kohanenud viimistletud elamute põrandapinnaga (näiteks kui kelder või pööningukorter on muudetud elamispinnaks).

Kui põrand on tugevalt pragunenud siis võib põranda läike taastamiseks see plaasterdada ning seejärel lihvida ja viimistleda ning taas poleerida, kaotamaks kõik praod põrandas.

Iseenesest tundub see raske, kuid meie vilunud töömeestele ja aastatepikkuse kogemusega saame alati hea tulemuse. Kui tegemist vajavad põrandavalutööd, siis võtke meiega kindlasti ühendust ja pange meie mehed proovile!

betoonpõrandate remont